Pronajměte si chalupu přímo v srdci Orlických hor a zažijte nezapomenutelné chvíle

Chráněná krajinná oblast Orlické hory

orlicke-hory-ubytování-chapupaChráněná krajinná oblast Orlické hory

Pozoruhodně zachovalý krajinný celek tvořený hřebenem Orlických hor, svahy před a za hlavním hřebenem a částečně malebným podhůřím. Nejvyšším vrcholem Orlických hor je Velká Deštná se svými 1115 m, průměrná nadmořská výška je 789 m. Hřeben a návětrné jihozápadní svahy jsou odlesněné v důsledku působení dálkových imisí. Orlickohorskou brázdou protéká řeka Divoká Orlice, tvořící od Trčkova až po Zemskou bránu státní hranici dlouhou 29 km.

Po počátečním poměrně klidném toku proráží bouřlivě horský hřeben a proniká do vnitrozemí v oblasti nazvaném Zemská brána. Vytváří zde hlubokou soutěsku, s obnaženými rulovými skalisky, vysokými až 40 metrů. Jedinečná přírodní scenérie je vyhlášena přírodní rezervací. Hluboká a strmá údolí jsou typická i pro další toky Orlických hor. Zdobnice, Říčka, Bělá, Kněžna, Olešenka a Zlatý potok porušují příkrými údolními svahy zaoblené denudační hřbety a dotvářejí tak charakteristický ráz krajiny. Prameniště těchto řek, ležící na svazích hlavního hřebene, dnes představují ostrůvky nejzachovalejších přírodních biotopů, které sestupují z hor do podhůří lesnatými údolími. V jejich závěrech se nachází celá řada pramenišť a podmáčených horských luk. Srážkově je území nadprůměrné.

Fragmenty původních porostů najdeme v národních přírodních rezervacích Bukačka a Trčkov a v přírodních rezervacích Sedloňovský vrch, Pod Vrchmezím a Černý důl. Jelení lázeň a U Kunštátské kaple jsou vrcholová rašeliniště se zajímavou květenou a zvířenou. Osobitá krása této oblasti je dotvářena zachovalou lidovou architekturou.

ubytování orlické horyUbytování v soukromí Orlické hory – chalupa Nebeská Rybná

Nabízíme k pronájmu kompletně rekonstruovanou chalupu v centru Orlických hor v malebné vesničce Nebeská Rybná. Chalupa je po celkové rekonstrukci a poskytuje ideální ubytování v Orlických horách jak v letních měsících tak v zimní lyžařské sezoně.

I vy zde najdete klid a pohodu pro víkendový pobyt nebo pro týdenní dovolenou s celou rodinou.

Kontaktujte nás i vy. Chalupa Nebeská Rybná je připravená poskytnout kvalitní ubytování v Orlických horách pro romantický víkend či týdenní dovolenou.