Pronajměte si chalupu přímo v srdci Orlických hor a zažijte nezapomenutelné chvíle

Jelení lázeň

jeleni_lazen - ubytování v ORLICKÝCH horáchJelení lázeň

Přírodní rezervace Jelení lázeň se rozkládá v sedle mezi Malou a Velkou Deštnou. Má rozlohu 3,62 ha a leží v nadmořské výšce 1070 m. Rezervace chrání vrchovištní rašeliniště s jezírky, vzácné druhy rostlin a množství drobných savců. V některých místech dosahuje mocnost rašeliny i 1 m. Původně bylo rašeliniště obklopeno lesem, nyní leží uprostřed rozsáhlých pasek.  Rezervací prochází naučná stezka Jiráskova cesta (červená turistická značka).

Ubytování Orlické hory – Chalupa Nebeská Rybná

Jelení lázeň je vrchovištní rašeliniště s jezírky a se vzácnými druhy rostlin vázanými na tento typ společenstev v sedle mezi Velkou a Malou Deštnou. Původně bylo obklopeno lesem, nyní leží uprostřed rozsáhlých pasek. Plocha rašeliniště je poměrně malá, mocnost rašelinných vrstev dosahuje 0,5 – 1 m. Rostou zde charakteristické rašeliništní druhy, např. kyhanka sivolistá, borůvka bažinná, bradáček srdčitý, ostřice mokřadní a ostřice chudokvětá, sítina kostrbatá, klikva bahenní a suchopýr pochvatý.

V minulosti byl nalezen i plavuník zploštělý.  Suchopýr pochvatý  v PR Jelení lázeň  Z fauny se zde přes nevelkou rozlohu rezervace nachází řada horských a rašeliništních druhů bezobratlých. Patří k nim např. pavouci Heliophanus dampfi a Pardosa sphagnicola, reliktní druhy horských rašelinišť. Z řádu vážek (Odonata) zde byla nalezena boreoalpinní lesklice horská (Somatochlora alpetris), kriticky ohrožený druh. Přírodní rezervace Jelení lázeň byla vyhlášena v r. 1982 na rozloze 3,62 ha v nadmořské výšce 1070 m.

Nebeská Rybná - chalupa ubytováníChalupa v Orlických horách

Hledáte kvalitní ubytování v soukromí v Orlických horách? Nově rekonstruovaná chalupa Nebeská Rybná je vám již k dispozici pro vaše letní víkendové ubytování či zimní týdenní dovolenou s celou rodinou. Chalupa Nebeská Rybná Orlické hory poskytuje kvalitní ubytování v malebném prostředí Orlických hor.

Naše chalupa Nebeská Rybná nabízí kvalitní ubytování v Orlických horách jak v létě tak v zimní lyžařské sezoně. I vy si užijte pohodu na naší chalupě Nebeská Rybná v Orlických horách.

Poptávka ubytování v Orlických horách