Pronajměte si chalupu přímo v srdci Orlických hor a zažijte nezapomenutelné chvíle

Komáří vrch (Přírodní památka)

Říčky v Orlických horách - PR Kováří vrch 4Komáří vrch (Přírodní památka)

Přírodní rezervace Komáří vrch (991 m) se rozkládá na hlavní hřbetu Orlických hor nedaleko obce Říčky. Téměř celé chráněné území je oplocené a veřejnosti nepřístupné. Rezervace má rozlohu 12,70 ha a tvoří ji porosty zakrslé bučiny se smrkem, jeřábem a jedlí. Vyskytují se tady i vzácné rostliny. V blízkosti vrcholu stojí vojenské opevnění, které mělo za druhé světové války sloužit jako dělostřelecká pozorovatelna pro dělostřeleckou tvrz Hanička.

V okolí se skrývá i několik dalších drobných pevnůstek z let 1936 – 38.
Rezervací prochází naučná stezka Jiráskova cesta. Komáří vrch je přístupný z Mezivrší po červené turistické značce.

18Ubytování v Orlických horách

Hledáte kvalitní ubytování v Orlických Horách? Nabízíme plně vybavenou chalupu Nebeská Rybná, která je po kompletní rekonstrukci a připravena na ubytování při letním nebo zimním romantickém víkendu nebo pro týdenní dovolenou.

Chalupa Nebeská Rybná Orlické Hory plně uspokojí vyznavače letních tůr po horách, tak vyznavače zimních sportů, Sjezdovky jsou v bezprostředním sousedství chalupy.

Využijte i vy ideální polohu chalupy Nebeská Rybná v Orlických horách a přijďte relaxovat i vy. V létě i zimně prožijete nezapomenutelné chvíle na chalupě Nebeská Rybná Orlické hory.

Poptávka ubytování v Orlických horách