Pronajměte si chalupu přímo v srdci Orlických hor a zažijte nezapomenutelné chvíle

O nás

IMG_20151213_111214Ubytování Orlické hory | Chalupa Nebeská Rybná

Chalupa se nachází v malé vesničce s poetickým názvem Nebeská Rybná nedaleko Rokytnice v Orlických horách. Vesnička leží mezi řekou Zdobnicí a Říčkou, 4 km od Rokytnice v Orlických horách. V Nebeské Rybné dnes žije 81 obyvatel a jsou zde dvě pohostinství a smíšené zboží, golfové hřiště.

Obec se připomíná již před rokem 1400 v souvislosti se založením hradu Liberk. Poslední šlechtičtí majitelé byli Kolowraté z Rychnova nad Kněžnou. Dominantou obce je zdaleka viditelný klasicistní farní kostel sv. Filipa a Jakuba, jejichž sochy stojí před vstupním průčelím.

Chrám vychází z poloviny 19. stol., nahradil původní dřevěnou stavbu, která vyhořela.

Chalupa je nově zrekonstruovaná a postupně bude procházet dalšími úpravami, tak aby pro každého byl pobyt nevšedním zážitkem a hosté se tu cítili jako doma. V přízemí je kuchyň, světnice s krbovými kamny, koupelna, technická místnost a lyžárna. V poschodí jsou 3 ložnice a společenská místnost určená ke společnému popovídání, hrám, či večerní siestě. Ložnice jsou dvoulůžkové a ve dvou jsou vestavěná patra na spaní, kam vedou mlynářské schody. Je zde veškeré vybavení, dětská postýlka a přibude i infrasauna. V létě vybízí svým místem k turistice, houbaření, cykloturistice, golfu nebo jen k odpočinku. K dispozici je gril, bazének pro děti, bazén, pískoviště pro děti, houpačka, trampolína, stolní fotbálek, hřiště pro volejbal a nohejbal.

V zimě jsou k dispozici lyžařská střediska jak pro méně náročné, tak i pro náročné lyžaře. Nejblíže jsou Říčky (3 km), Zdobnice (5km), Rokytnice (4km) a Deštné (10km).

Vybavení

Kávovar – Presso, dětská židlička 2x, dětská postýlka, dětské hřiště, trampolína, houpačka, gril, ohniště, hračky pro děti k dispozici , dětský bazén , bazén, brikety k topení v  nebo palivové dřevo, míč – pro volejbal a nohejbal , volejbalová síť, houpací síť, stolní fotbal.